Tulajdonosoknak
Szakértő bérlőkeresés és ingatlankezelés
Bérbeadás
Tanácsadás
Ingatlanodat felmérjük és átbeszéljük veled, hogy mit gondolunk a potenciális célcsoportról, az ingatlan mutatásra való felkészítéséről és a reális bérleti díjról.
Bérlőközvetítés
Megbízható bérlőt szeretnél? Nekünk ugyanez az érdekünk! A jelöltek előszűrése kiterjed az anyagi és jövedelmi helyzetükre, munkáltatójukra és korábbi bérlői referenciáikra.
Szerződéskötés
Jelentős vagyontárgy használatának átengedéséről hozol döntést, ezért a bérleti szerződésben és a kapcsolódóan készítendő közjegyzői okiratunkban nagy hangsúlyt fektetünk a védelmedre.
Birtokbaadás
Minden átadás-átvételkor teljes, részletes, jegyzőkönyvvel és fényképekkel dokumentált állapotfelmérést végzünk, amit a bérlővel és veled, a tulajdonossal is megosztunk.
Hírlevél feliratkozás
Gyorsabban adnád ki ingatlanodat? Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj újdonságainkról.
Ingatlankezelés
Ügyintézés
Digitális kapcsolattartásra törekszünk. Ehhez a saját rendszerünket használjuk, amihez neked is lesz hozzáférésed. Üzenetváltásainkat dokumentáljuk és folyamatosan nyomon követjük. 24 órán belül mindig válaszolunk.
Díjfizetés menedzselése
Havonta az esedékes bérleti és rezsidíjakról összesítést küldünk a bérlőinknek a fizetési határidőkkel. Te döntesz, hogy a bérlő utalással vagy készpénzzel fizet. Naprakész információt kapsz a fizetéssel kapcsolatban.
Kimutatások
A teljes bérleti időszak alatt tulajdonosoként havi, negyedéves és éves szintű egyenleginformációt kapsz, így nyomon tudod követni a pénzügyeidet.
Állapotfelmérés
Négyhavonta teljes, részletes, jegyzőkönyvvel és fényképekkel dokumentált állapotfelmérést végzünk, amit a bérlővel és veled, a tulajdonossal is megosztunk.
Hibaelhárítás
Szerződött partnereink versenyképes áron, garanciával és rövid határidővel dolgoznak. A sürgős állagmegóvási eseteket leszámítva azt viszont mindig eldöntheted, hogy igénybe akarod-e venni őket.
Kiköltözés előkészítése
Amikor a bérlőd értesít minket kiköltözési szándékáról, egyeztetünk egy állapotellenőrzési találkozót. Ez után levelet küldünk, amiben felsoroljuk a kiköltözéssel és az ingatlan eredeti állapotának helyreállításával kapcsolatos elvárásokat.
Kiköltözés
A bérlőd kiköltözése után a beköltözéskori állapotfelmérésünkben felvett jegyzőkönyvvel és fényépekkel átnézzük a teljes lakást. A kaucióból rendezzük az esetleges hibák javítását, hogy a következő bérlőd rendeltetésszerű használatra alkalmas ingatlanba érkezhessen.
Rólunk mondták
Nagyon sokat utazok, ezért is kezelitek már több mint egy éve ti a lakásomat. Óriási segítség, hogy a bérlők keresésével és a lakással nekem egyáltalán nem kell foglalkozni.
Kelemen Zsófia
Kelemen Zsófia
Régióvezető
Azért szeretek veletek dolgozni, mert mindig gyorsan reagáltok a felmerülő kérdéseimre. A havi kimutatásokban pedig megkapok minden információt, amire szükségem van.
Gyurkó László
Gyurkó László
Pénzügyi igazgató
Eddig mindig pontosan fizettek a lakóink, akik már a harmadik évüket kezdték meg nálunk. Nagyon elégedettek vagyunk veletek és köszönjük!
Bojti Ilona Éva
Bojti Ilona Éva
Étterem-tulajdonos
Több kiadó lakásunk is van, de nincs időnk foglalkozni velük. Baráti ajánlásra kötöttünk ki nálatok és egyáltalán nem bánjuk. Sok terhet és ügyintézést vesztek le a vállunkról.
Lázár Sándor
Lázár Sándor
Autókereskedő
Mit kell tudnom, ha bérbe adom a lakásom?
Hogyan hirdesd kiadó ingatlanodat?
Az internetes hirdetések esetén általában néhány tízezer forintot el kell költeni a hatékony promócióhoz. A hirdetés szövegében az ingatlan tulajdonságain túl a célcsoportodnak releváns információkat is tüntesd fel (pl. közeli bevásárlási, tömegközlekedési, sportolási lehetőségek). A képek minősége szintén kritikus fontosságú. Nagyon sok ingatlanhirdetési oldal létezik, ezért érdemes tisztában lenni azzal, hogy melyek a legnépszerűbbek. Mit jelent ez? Elsősorban a havi látogatószám mértékét.
Mennyi legyen a bérleti díj?
Érthető okokból kifolyólag mindenki szeretné a lehető legtöbbet kihozni ingatlana bérbeadásából. Az ár tekintetében viszonylag könnyen tájékozódhatunk a piaci viszonyokról. Ha hetekig senki nem jelentkezik, akkor vagy az árunk vagy a hirdetésünk nem megfelelő. Érdemes úgy gondolkodni, hogy mi tudjunk a jelöltek közül választani és ne azzal szerződjünk, aki végül néhány hét vagy egy-két hónap után elsőként hajlandó lenne kivenni lakásunkat. Mi kell ehhez? Versenyképes ár és lehetőleg vonzó ingatlan.
Mire figyelj az ingatlan fotózásakor?
Az ingatlanfotózás kritikus szempont az ingatlan bemutatása és a potenciális vásárlók bevonzása szempontjából. A professzionális megjelenésű fotók jelentősen befolyásolhatják, milyen gyorsan és milyen lehet kiadni egy ingatlant. Tapasztalataink szerint a hazai ingatlanhirdetések körülbelül 85%-a rossz minőségű fényképeket használ. A fotózás előtt rakj rendet és gondoskodj róla, hogy az ingatlan jól megvilágított legyen. Mobiltelefon helyett használj minőségi fényképezőgépet, széles látószögű lencsét és állványt.
Bútorral vagy bútor nélkül?
Mindkét lehetőségnek megvannak saját előnyei és hátrányai a döntés elsősorban az ingatlan sajátosságaitól és a kívánt bérlői célcsoport preferenciáitól függ. A bútorozott lakások jobban fényképezhetők és magasabb bérleti díjért lehet kiadni őket, ugyanakkor vannak, akik saját bútoraikkal akarnak költözni. Ha bútorok nélkül szeretnéd kiadni a lakásodat, akkor készülj fel arra, hogy a mi tapasztalatunk szerint a bérlők többsége bútorozott lakást keres, így ingatlanod kiadása hosszabb időt fog igénybe venni.
Mire figyelj az érdeklődőknél?
Mindig beszélgess el hosszabban a leendő bérlőddel, tudj meg róla minél többet. Érdemes arra is figyelned, hogy mennyi a fizetése és ki a munkáltatója. A munkahely stabilitása és a fizetés mértéke a bérleti díjhoz képest döntő a fizetőképesség szempontjából. Te egy nagy értékű értéktárgyat készülsz használatra átadni, ezért nem kell magad kellemetlenül érezned, ha munkáltatói igazolást vagy bankszámlakivonatot kérsz. Ha a bérlődnek ezzel gondja van, akkor jó eséllyel később neked lesz gondod a bérlőddel.
Mennyi legyen a kért kaució?
A kaució egy biztonsági letét vagy fedezet, amelyet a bérlő fizet a bérbeadónak vagy ingatlantulajdonosnak. Ez az összeg biztosítékot nyújt az ingatlan tulajdonosának arra az esetre, ha a bérlő nem teljesíti az ingatlannal kapcsolatos szerződéses kötelezettségeit (pl. bérleti díj megfizetése, rongálás vagy károkozás miatti javítási költségek). Általában egy vagy több havi bérleti díjnak megfelelő összeget kell fizetni a kaucióként.
Miért fontos az előzetes és a rendszeres állapotfelmérés?
A birtokbaadás előtti, jól dokumentált, fényképes állapotfelmérés segít megelőzni azokat a vitákat, hogy a lakás egyes elemei már a beköltözés pillanatában olyanok voltak-e mint a kiköltözéskor vagy időközben történt a változás. A rendszeres (pl. negyedéves) állapotfelmérés haszna, hogy a változásokkal mind a bérlő, mind a bérbeadó a szerződéses időtartam alatt is szembesül. Ha nézeteltérés van az állagmegóvással kapcsolatban, akkor ezeket korábban lehet kezelni és tisztázni.
Kinek kell állnia a javítási költségeket?
Ez az egyik legtöbb vitára okot adó kérdéskör amennyiben a szerződés nem írja jól körül a javítások kezelésének és felelősségének kérdését. Általánosságban elmondható, hogy a lakás rendeltetésszerű használatának biztosítása a bérbeadó feladata, de a kisebb, különösen a napi használatból és elhasználódásból adódó javítások/pótlások a bérlőt terhelik. A bérbeadónak ugyanakkor el kell fogadnia, hogy a rendeltetésszerű, napi használatból eredő elhasználódást nem terhelheti a bérlőre.
Mit tehetsz, ha a bérlőd nem fizet?
A bérlőt mindig írásban fel kell szólítani a fizetési kötelezettségére. Ha ennek nem tesz eleget, akkor megnyílik a szerződés felmondásának lehetősége, amit a kiköltözés és az elszámolás követ. Ha a bérlőd nem akar kiköltözni és tartozása is van, viszont nem rendelkezel közjegyzői okirattal, akkor csak bírósághoz tudsz fordulni, ami hosszú és költséges folyamat lesz. Ha rendelkezel közjegyzői okirattal, annak végrehajtását kezdeményezheted, amennyiben lejárt tartozása van a bérlődnek és a szerződés felmondásra került.
Mikor kell megújítani a bérleti szerződést?
A piacon szokásos megújítási periódus általában 12 hónap szokott lenni. A szerződés lejárata előtt 30-60 nappal érdemes a megújítással kapcsolatos tárgyalásokat lefolytatni és a hosszabbítás kondícióiról megállapodni.
Velünk jól jársz, próbálj ki minket
90 nap próbaidő
Ha meggondolod magad, visszaadjuk a pénzed
©2025